fbpx

Мајките раскажаа

Искуството во „Аџибадем Систина“ мајките го опишуваат како единствено... Го прераскажуваат со многу љубов и топлина, бидејќи за нив токму тука животот добил нова димензија. Раскажете го вашето искуство и поврзете се со мајките кои ја споделија својата приказна заедно со нас.

Мајките раскажаа...

 

Соња Божиновска: Низа испитувања и тажни лица на доктори кои не можеа да откријат зошто во мојава утроба и по неколку обиди не останува да чука уште едно срце

Четврток, 31 Март 2022
 Соња Божиновска: Низа испитувања и тажни лица на доктори кои не можеа да откријат зошто во мојава утроба и по неколку обиди не останува да чука уште едно срце

„Д-р Никола Панчевски од болницата 'Аџибадем Систина' во моето семејство го доби епитетот МОЈОТ ДОКТОР. Го чувствуваме како близок член на нашето семејство, но со огромна причина. Мојот доктор е човек...

За стручноста на д-р Петровска во „Аџибадем Систина“ доаѓавме дури од Белград

Петок, 14 Јануари 2022
За стручноста на д-р Петровска во „Аџибадем Систина“ доаѓавме дури од Белград

Уште еден среќен пар, уште едно бебе си оди дома, уште една среќна приказна. Малата Јустина, која се роди на 11 јануари, денес си оди дома.

„Ништо не е тешко, ниту пак мачно ако покрај себе за време на...

По 57 дена, малиот Василиј е во прегратките на Симона и Јани

Четврток, 27 Мај 2021
По 57 дена, малиот Василиј е во прегратките на Симона и Јани

Два месеца исполнети со неизвесност, страв, исчекување, солзи и насмевки за секој голем успех на малиот Василиј. Така изминувале деновите на Симона и Јани, кои станеле горди родители на малиот Василиј...

Малата Марис, родена со само 800 грама, по 62 дена во неонатална интензивна нега си оди дома

Петок, 16 Април 2021
Малата Марис, родена со само 800 грама, по 62 дена во неонатална интензивна нега си оди дома

Прснат воденик во 25. недела, високо ризична бременост, две загуби претходно, шансите за преживување на плодот во матичната болница во Тирана сведени на минимум. Едноставно семејството од Албанија реш...

Топло добредојде за малиот Карло, новиот член во семејството Пениќ

Среда, 10 Февруари 2021
Топло добредојде за малиот Карло, новиот член во семејството Пениќ

Карло е новиот член на семејството Пениќ. Мама Мабела и тато Ивица со заеднички заклучок, 5 февруари е нивниот најсреќен ден! „9 месеци бев во сигурни раце, сè е поедноставно кога и дома имаш доктор к...

Добре дојде Милан, прва радост на семејството Арсовски!

Среда, 27 Јануари 2021
Добре дојде Милан, прва радост на семејството Арсовски!

На 23 јануари Јулијана и Лазар почнаа да пишуваат ново поглавје во нивната книга наречена семејство. Едно мало бебе кое се роди во студен јануарски ден, малиот Милан, стана нивниот центар на светот. „...

Малиот Лука по 46 дена на интензивна нега си оди во прегратките на мама и тато

Петок, 18 Декември 2020
Малиот Лука по 46 дена на интензивна нега си оди во прегратките на мама и тато

Насмевки на лицето, очи полни солзи радосници и желба за да се надополни изгубеното време. Таква беше сликата денес во Одделот за неонатална интензивна нега каде ги запознавме Магдалена и Александар, ...

СТОЛЕ СТОИЛОВ СТАНА ТАТКО, ВО „АЏИБАДЕМ СИСТИНА“ СЕ РОДИ БОЈАН

Петок, 21 Август 2020
СТОЛЕ СТОИЛОВ СТАНА ТАТКО, ВО „АЏИБАДЕМ СИСТИНА“ СЕ РОДИ БОЈАН

Ракометниот репрезентативец Стојанче Стоилов и неговата сопруга Деница станаа родители. На 19 август во Клиничката болница „Аџибадем Систина“ се роди нивната прва среќа, малиот Бојан. За бременоста на...

Ана за роденден си доби братче

Петок, 13 Март 2020
Ана за роденден си доби братче

Ана за својот седми роденден си доби најубав подарок, мало братче. Андреј се роди на 22 февруари, а семејството на Јулијана и Дејан стана комплетно. „Презадоволни сме од целиот персонал тука. Д-р Мате...

Запознајте ја малата Мила

Петок, 21 Февруари 2020
Запознајте ја малата Мила

Ова мало бебе е Мила, прва радост на Оливера и Бојан. Се роди на 17 февруари и донесе неопислива радост во семејството Трипуноски.

„Би сакале да изразиме огромна благодарност до сите вработени во Клини...